Jak wybierać zegarek Atlantic?

zegarki-atlantic-005Zegarek marki Atlantic to produkt, który zazwyczaj kupuje się na wiele lat. Z tego względu warto zadbać o to, aby wybrany model w pełni odpowiadał potrzebom użytkownika, a tym samym zapewniał mu wysoki komfort.

Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim funkcjonalność, a zatem czytelność tarczy oraz precyzyjność mechanizmu. Czytelność jest szczególnie istotna w przypadku osób słabowidzących, które potrzebują większej tarczy i wyraźnych oznaczeń albo zegarka z wyświetlaczem. W celu sprawdzenia dokładności zegarka należy zapoznać się z informacjami na temat jego mechanizmu oraz tolerancji. Należy pamiętać o tym, że im wartość ta jest wyższa, tym mniej dokładny jest zegarek. W zegarkach kwarcowych Atlantic tolerancja wynosi około 20 sekund na miesiąc, jednak zdarzają się również bardzie precyzyjne modele.

Równie istotna jest jakość zegarka. Należy zatem sprawdzić z jakich materiałów wykonane zostały poszczególne jego części. Szkło powinno być odporne na zarysowania, natomiast inne elementy zegarka, na przykład koperta albo bransoleta, nie mogą być narażone na korozję. Warto także upewnić się, czy zegarek jest chroniony przed skutkami drobnych zachlapań, do których może dojść chociażby podczas mycia rąk.
Kupując zegarek Atlantic należy zadbać również o to, żeby był on dostosowany do indywidualnych potrzeb. W przypadku wyboru zegarka z bransoletą warto zwrócić uwagę na dopasowanie jej długości do wymiarów nadgarstka, natomiast przy modelach z paskiem ważne jest solidne zapięcie. Pasjonaci sportów wodnych powinni wybierać modele o wysokiej klasie wodoszczelności, natomiast biegaczom przyda się taka funkcja dodatkowa jak stoper.
Oczywiście, istotne jest również to, aby użytkownikowi odpowiadał wygląd zegarka. W tym przypadku decyzja jest najtrudniejsza wtedy, gdy wybiera się zegarek na prezent. Duży, ozdobny model nie spodoba się osobie, która preferuje skromny styl, natomiast zegarek sportowy może nie przypaść do gustu zwolennikowi stylu eleganckiego. Należy zatem zwrócić uwagę na styl, kształt oraz kolorystkę zegarka.