Zegarek Atlantic – mechaniczny czy elektryczny?

Osoby decydujące się na zakup nowego zegarka marki Atlantic często zastanawiają się nad tym, czy lepszym rozwiązaniem będzie zegarek mechaniczny czy elektroniczny. Chociaż zarówno jedne, jak i drugie mają swoich zwolenników, to nie sposób zaprzeczyć temu, że jak na razie nowoczesny zegarek elektroniczny Atlantic nie ma szans na to, by wyprzeć modele mechaniczne.

Zegarki mechaniczne na rękę wybierają przede wszystkim te osoby, które cenią klasykę i elegancki styl. Ich historia sięga końca XVIII wieku, podczas gdy pierwszy model elektroniczny został wyprodukowany dopiero w 1972. Dla niektórych bardzo ważny jest sam odgłos poruszających się wskazówek, którego nie wytwarzają zegarki elektroniczne. Można nawet usłyszeć opinie, iż takie zegarki posiadają „duszę”. O tym, że zegarki mechaniczne uznawane są za lepsze rozwiązanie może świadczyć fakt, że niektóre firmy mają swojej ofercie wyłącznie takie produkty, natomiast nie produkują zegarków elektronicznych. Co więcej, również na rynku wtórnym można dostrzec większą popularność zegarów mechanicznych. Oznacza to, że osoby zainteresowane modelami elektronicznymi preferują nowe produkty, podczas gdy zwolennicy zegarków mechanicznych zwracają uwagę również na używane modele. Jest to w pełni zrozumiałe, jeżeli weźmie się pod uwagę fakt, że modele elektroniczne kupują głównie zwolennicy nowoczesnych technologii. Warto wspomnieć także o tym, że w sprzedaży dostępnych jest więcej zegarków elektronicznych Atlantic dla kobiet niż dla mężczyzn. Panuje bowiem przekonanie, że kobiety bardziej zwracają uwagę na kwestię estetyki, natomiast dla mężczyzn ważna jest przede wszystkim strona techniczna. Z drugiej jednak strony dostępne w sprzedaży damskie zegarki mechaniczne cieszą się wśród kobiet ogromną popularnością.

Trudno jednoznacznie ocenić, jaki zegarek jest lepszy. W trakcie zakupu zegarka należy wziąć pod uwagę przede wszystkim dane techniczne oraz indywidualne preferencje przyszłego użytkownika. Bez trudu można kupić zarówno bardzo dobry zegarek mechaniczny, jak i elektroniczny.